26-27 квітня в Києві у Національному спортивному комплексі «Олімпійський», в рамках програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE)
26-27 квітня в Києві у Національному спортивному комплексі «Олімпійський», в рамках програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що проводиться за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), було проведено конференцію «Сильні громади – незворотність реформи».
Головна мета DOBRE – підтримка реформи децентралізації через зміцнення місцевого самоврядування та покращення умов для розвитку місцевих громад. У події взяли : Баррі Рід, керівник програми; Ян Пєкло, посол Польщі; Генадій Зубко, Віце-прем’єр міністр України, Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлового господарства, експерти з децентралізації, партнери програми DOBRE, та представники 50 громад, з яких – 25 пройшли у першому турі конкурсу, та - 25 з яких пройшли у другому турі конкурсу, у тому числі Старосалтівська селищна об’єднана територіальна громада. Серед 25 громад-переможців у другому турі – шість з Дніпропетровської, три з Івано?Франківської, дві з Кіровоградської, п’ять з Миколаївської, шість з Тернопільської, одна з Харківської, та дві громади з Херсонської областей.
Представники програми організували таку подію для того, щоб краще познайомити учасників «DOBRE» зі своєю діяльністю та дати можливість обговорити проблеми, які виникають в процесі децентралізації.
Від Старосалтівської громади захід відвідали: Едуард Коновалов,Старосалтівський селищний голова, Анатолій Бурменко, заступник Старосалтівського голови, Олена Леонець, начальник юридичного відділу Старосалтівської селищної ради, Марина Нагорна, начальник ЦНАПу Старосалтівської селищної ради.
Треба зазначити, що програма дводенної конференції була досить насиченою та цікавою. Всі присутні мали змогу замислитися над основними цілями розвитку своїх громад, обговорити важливі процеси децентралізації та дізнатися більше про саму программу.
Перший день заходу почався з привітання громад з тим, що вони були відібрані до програми та таким чином отримали нові великі можливості для громад, надаючи додаткову фінансову та адміністративну незалежність. Після привітання, знайомства та обговорення особливостей та викликів реформи децентралізації перейшли до взаємодії між представниками різних громад. В ході дискусій представники кожної громади розповіли про те, яких змін вони хотіли б досягти для того, щоб саме їх громада стала кращою та успішнішою.
Згодом обговорили важливість стратегічного планування в громадах та те, як воно може допомогти в процесі децентралізації. Експерти надали пропозиції щодо того, як зробити процес децентралізації незворотнім.
Також досить змістовно презентували програму DOBRE для нових її учасників. В рамках презентації торкнулися наступних тем: опис діяльності програми, стратегічне планування, покращення послуг місцевого самоврядування, місцевий економічний розвиток та залучення громадськості до прийняття рішення в громадах. Саме ці напрямки виступають пріоритетними в рамках програми.
Конференція не була обмежена тільки лекціями та презентаціями. По завершенню першого дня гості мали змогу пограти в досить цікаву інтерактивну гру «Що ви знаєте про децентралізацію?» , в ході якої кожен мав змогу продемонструвати багаж своїх знань стосовно реформи.
Другий день конференції був також досить насиченим та пізнавальним. Експерти продовжили презентувати різні напрямки програми.
Далі були організовані дискусії за окремими столами. Під час них експерти та учасники ділилися найкращими практиками, обговорювали можливі виклики при їх реалізації та розробляли рекомендації щодо застосування найуспішніших практик в реальному житті.
Конференція громад завершилась трьома паралельними сесіями: «Механізми залучення громадян в громадах», «Місцевий економічний розвиток» та «Покращення надання послуг».
Два дні конференції були насиченими та корисними, адже кожен відкрив для себе багато нової пізнавальної інформації та освіжив вже існуючі знання. Завдяки цьому заходу кожен зрозумів, що сильні громади – це незворотність реформи децентралізації.
На прикінці травня - початку червня Старосалтівська селищна громада очікує візит Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) для розпочатку роботи по співпраці в рамках програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE).